طراحی معماری ساختمان مسکونی به عرض ۶ متر

در این مقاله به نقد و بررسی طراحی معماری و طراحی داخلی خانه ای به عرض ۶ متر می پردازیم.

شرکت معماری Arhitektura در یک مکان باریک در لیوبلیانا ، یک ساختمان (خانه The Double Brick House ) برای اقامت دو خانواده طراحی میکند.این استودیو دو اقامتگاه متصل را برای قطعه ای به طول ۳۰ متر ، اما عرض فقط شش متر طراحی کرده است.

برای کار با این نسبت های دشوار ، خانه ها یکی در جلوی دیگری طراحی شده اند. ورودی یکی از آنها در جلو ساختمان است ، در حالی که ورودی  دیگری در کنار ساختمان قرار گرفته است.

جهت سفارش طراحی داخلی و طراحی معماری با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

طراحی معماری خانه کوچک

طراحی معماری خانه کوچک

رویکرد طراحی معماری

رویکرد معماری این بود که این دو ساختمان به صورت یک سازه واحد دیده شوند ، به همین دلیل این ساختمانها با آجرکاری خاکستری قهوه ای تیره و قاب پنجره های چوبی کاج و درهای متحرک متحد شده است.

این شرکت معماری توضیح داد که: “از نظر بصری ، ساختمان به صورت یکپارچه و یک مکعب یکنواخت که قسمتهایی از آن خالی شده دیده می شود .

“روکش نماها که از آجرهای قهوه ای تیره ساخته شده ، ظاهری یکنواخت (از لحاظ متریال مورد استفاده)  را به خانه می بخشد.”

همچنین بخوانید:

اشتباهات رایج در طراحی پلان باز و چگونگی جلوگیری از آن

طراحی معماری خانه کوچک

طراحی معماری خانه کوچک

سایت ساختمان

خانه در محله ای که از نظر تاریخی بسیار معتبر بود، واقع شده است اما در نتیجه توسعه بیش از حد از دهه ۱۹۳۰ به بعد ، کیفیت مسکن در منطقه به طور قابل توجهی آسیب دیده است.

جایگزینی ساختمان فرسوده مسکونی با یک ساختمان جدید با کیفیت ، نشان می دهد که چگونه تحولات جدید در اینجا می توانند به آینده نگاه کنند بدون اینکه نسبت به گذشته حساس باشند.

معماران این پروژه گفتند: “یک ماتریس جدید شهری در حال ظهور است که به تدریج از بافت آشفته حومه شهر فراتر می رود”. “با این حال ، این دوره موقت پر از پارادوکس و شکافهای ناگوار بین قدیم و جدید است.”

طراحی معماری خانه کوچک

طراحی معماری طبقات

هر دو خانه در سه طبقه طراحی شده است. پذیرایی در طبقه همکف و اتاق خواب در بالا قرار دارد. چیدمان آنها مشابه است ، گرچه یکسان نیست.

آشپزخانه ها ، فضای غذاخوری و پذیرایی دارای یک پنجره قدی است که دید مناسبی به فضای بیرون دارند.

طراحی معماری خانه کوچک

سه اتاق خواب و یک حمام خانوادگی در طبقه اول واقع شده اند ، در حالی که طبقه دوم یک  سوئیت مستر دارد که به یک تراس پشت بام باز می شود.

طراحی معماری خانه کوچک

چشم انداز ساختمان

چشم انداز اطراف این املاک در حال حاضر ناتمام است ، اما این شرکت معماری امیدوار است که این مناطق بتواند به زودی توسعه یابد ، زیرا املاک بیشتری در این محله توسعه می یابد.

طراحی معماری خانه کوچک

با وجود فقدان استراتژی جامع شهر سازی ، این منطقه به آرامی با امکانات مدرن پر می شود که سطح کیفیت زندگی و سطح کیفیت شهر را افزایش می دهد.

آنها افزودند: “برنامه آینده برای گسترش محیط اطراف این ساختمان، نتیجه مذاکره با همسایگان خواهد بود ، کسانی که ممکن است در آینده با الگوبرداری از این ساختمان ،ساختمانهای جدید را جایگزین ساختمان فرسوده کنند و سبب ارتقای وضعیت عمومی شهر شوند” مانند تعمیرات روسازی و عناصر جدید محوطه سازی

طراحی معماری خانه کوچک

موقعیت مکانی پروژه

طراحی معماری خانه کوچک

پلان معماری مجموعه

طراحی معماری خانه کوچک

پلان معماری مجموعه

طراحی معماری خانه کوچک

پلان معماری مجموعه

طراحی معماری خانه کوچک

برش

عکاسی توسط Miran Kambič انجام شده است.

منبع:dezeen.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اینستاگرام نقش شهر ، مفید و متفاوت :

حتما نظرات و تجربیات خود را درباره این مقاله با ما و سایرین به اشتراک بگذارید، خوشحال خواهیم شد.

۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *