اصول طراحی معماری پذیرایی به روش پلان باز

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۳)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. در صورتی که بخش اول و دوم این مقاله را مطالعه نکرده اید از طریق لینک زیر وارد شوید. بیشتر بخوانید: اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۱) اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش 2)...

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۲)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. در صورتی که بخش اول این مقاله را مطالعه نکرده اید از طریق لینک زیر وارد شوید. اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش 1) سيستم هاي ناوبري فرودگاهها ILS چيست سابقهً پيدايش روشهاي مختلف جهت...

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۱)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. فرودگاه محلي است که براي نشست و برخاست هواپيماها تعيين شده است. در حاليکه فرودگاه هاي کوچک که معمولا با نام هائي ازقبيل aerodrome, airfield ياlanding strip ناميده ميشوند- ممکن است از باندهاي...

۶ دلیل برای اینکه ساختمان خود را به روش پلان باز طراحی کنید.

اگر در حال طراحی و بازسازی منزل مسکونی خود هستید و فضای کمی هم دارید، طراحی داخلی به روش پلان باز به شما کمک میکند تا از فضا،بهتر استفاده کنید.استفاده از طراحی پلان باز مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این مقاله به بررسی مزایای طراحی داخلی منزل مسکونی به روش پلان باز...

 

 آیا به دنبال ایده های اتاق نشیمن با طراحی معماری پلان باز هستید؟ زندگی در خانه ای با طرح پلان باز به آرامی به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است ، از یک دفتر خانه در داخل یک اتاق نشیمن گرفته تا یک آشپزخانه. این فضاها باید به خوبی طراحی شده و بتوانند از بهترین امکانات اتاق در عملکرد خود استفاده کنند. ایده های هوشمندانه طراحی، فضاها را جدا اما یکپارچه نشان می دهد. به نظر پیچیده است؟ خوب نترسید زیرا ما نکات مهمی را برای استفاده هرچه بیشتر از فضای پلان باز جمع آوری کرده ایم. 

طراحی معماری یک اتاق نشیمن با پلان باز که فضاهای دنجی داشته باشد و کل فضاها حالتی یکپارچه داشته باشد بسیار آسان است.برای دستیابی به مهارت در طراحی پلان باز در این مقاله با ما همراه باشید.

جهت سفارش طراحی داخلی و طراحی پلان باز با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

با رنگ آمیزی مناسب زون های شخصی ایجاد کنید

طرح پلان باز نیازی به اتاقهای جداگانه برای اهداف مختلف ندارد. استراحت ، غذا خوردن و کار کردن ممکن است در یک منطقه بزرگ با یک پلان باز انجام شود.شما میتوانید هر زون را با توجه به کاربری آن به وسیله رنگ آمیزی جدا سازی کنید.یک رنگ آمیزی خاص در پشت مبلمان خود ایجاد کنید. برای دیوار پشت مبلمان می‌توانید از رنگ آمیزی تیره استفاده کنید. برای در نظر گرفتن یک فضای کار در منزل ، در چیدمان پلان باز ، یک قسمت از فضا را با رنگی متفاوت رنگ آمیزی کنید.

اصول طراحی نشیمن به روش پلان باز

مناطق متمایز با بافت های مختلف ایجاد کنید

این انبار به یک فضای نشیمن بزرگ با نقشه پلان باز تبدیل شده است.در این فضا نور و هوا به راحتی جریان دارد و از رنگهای آبی تیره و سبز در سراسر فضا استفاده شده است. با این حال ، از بافت ها و مواد مختلفی برای ایجاد شکاف مشخص بین فضای غذاخوری و فضای نشیمن استفاده شده است. در اطراف شومینه هیزمی، مبل های مخمل با رنگ های سورمه ای و خردلی چیده شده است .همچنین از فرشی کهنه در وسط فضای نشیمن استفاده شده است . در مقابل ، فضای نهار خوری با میزی چوبی در روبروی آشپزخانه طراحی شده است.

اصول طراحی نشیمن به روش پلان باز

از معماری سبز بهره بگیرید

در طراحی دکوراسیون داخلی میتوانید از گیاهان استفاده کنید.همچنین در صورت عدم تمایل به استفاده از گیاهان می‌توانید فضای سبز را به صورت بصری با استفاده از کاغذ دیواری ایجاد کنید. همچنین میتوانید با روکش پارچه مخملی سبزبرای مبلمان و مجموعه ای از گیاهان آپارتمانی ، احساس سر سبزی و سرزندگی بیشتری به فضا بدهید.

اصول طراحی نشیمن به روش پلان باز

مناطق را با پارتیشن تعریف کنید

دکوراسیون داخلی طرح را با دیوار مرکزی را تا حدی تقسیم کنید. در این دیوار مرکزی ،تاقچه های مفیدی اضافه کنید تا فضای بیشتری برای چیدن گیاهان ،کتاب و یا وسایل تزیینی به شما بدهد. این امر همچنین به افزودن جلوه ای تزئینی در دکوراسیون اتاق نشیمن کمک می کند.  اگر نیاز به فضای بیشتری برای انبار وسایل دارید میتوانید کف قسمتی از فضا را کمی بالاتر ببرید و از زیر آن به عنوان فضای انبار استفاده کنید.

اصول طراحی نشیمن به روش پلان باز

بیشتر بخوانید:

۶ دلیل برای اینکه ساختمان خود را به روش پلان باز طراحی کنید.

با طرح پلان باز،خانه های قدیمی را مدرن کنید

اجازه ندهید که سن ساختمان، شما را از ایجاد تغییرات مدرن باز دارد. اتاق های جلویی رسمی در ملک های قدیمی اغلب می توانند تاریک و محصور باشند ، بنابراین دست زدن به اتاق های نشیمن با یک نقشه باز یک انتخاب محبوب است. برداشتن دیوار بین اتاق ها انعطاف پذیری بیشتری برای فضا ایجاد می کند و باعث افزایش نور در خانه می شود. قبل از هر کاری مطمئن شوید که با یک مهندس سازه مشورت کرده و در مورد مجوزهای لازم تحقیق کنید.

اصول طراحی نشیمن به روش پلان باز

از طرح ها و رنگها هوشمندانه استفاده کنید

برای منطقه بندی فضاها از چاپها و الگوهای پررنگ استفاده کنید. از اشکال گرافیکی و خطوط محکم برای تعریف مناطقی از یک فضای باز استفاده کنید. سعی کنید کفپوش را تغییر دهید تا به تفکیک بیشتر فضاها کمک کند. برای محل زندگی اصلی فرش و برای فضای مجاور آشپزخانه یا راهرو گلیم یا کناره استفاده کنید. فرش های طرح دار می توانند جلوه خاصی به فضا بدهد و مناطق را تفکیک کند.

اصول طراحی نشیمن به روش پلان باز

اتاق ها را در سطح دیگری طراحی کنید

فضای خواب را در سطحی بالاتر از نشیمن طراحی کرده و از فضای زیر آن به عنوان کمد یا انبار استفاده کنید. با سطوح بازی کنید و در صورتی که سقف بلندی دارید در یک نیم طبقه بالاتر، فضایی مانند دفتر کار یا اتاق خواب مهمان را طراحی کنید. استفاده از یک پالت رنگی به شما کمک میکند که فضاها را به هم پیوسته نشان دهید.

اصول طراحی نشیمن به روش پلان باز

جداسازی مناطق با توجه به کاربری

زندگی در یک خانه پلان باز یک انتخاب عالی است زیرا باعث تعامل بیشتر در خانواده می‌شود. برای مرتب نگه داشتن اتاق، مناطقی را برای استراحت ، ناهار خوری و کار اختصاص دهید. از بافت های ملایم و رنگ های آرام برای ایجاد نشاط و آرامش در پذیرایی استفاده کنید.از فرش و موکتهای پرز بلند برای جداسازی فضاها استفاده کنید.سعی کنید بیشترین نورگیری را با استفاده از طراحی پنجره های بلند برای خانه ایجاد کنید.

اصول طراحی نشیمن به روش پلان باز

اصول طراحی نشیمن به روش پلان باز

اجازه دهید نور داخل شود

برای اطمینان از روشن بودن اتاق به منابع نور طبیعی فکر کنید.حداکثر استفاده از نور طبیعی راهی عالی برای ایجاد احساس نشاط و سرزندگی در فضای خانه است.این امر می تواند به فضا کمک کند تا بزرگتر از حد واقعی به نظر بیاید. در اینجا ، یک درب کشویی مستقیماً به یک قسمت پاسیو منتهی می شود ، و ارتباطی یکپارچه با فضای بیرون فراهم می کند.

زندگی با طرح باز به ویژه در یک خانه کوچک بسیار عالی است، زیرا با حذف دیوارها ، می توانید کوچکترین اتاق را نیز بسیار بزرگتر نشان دهید. اگر شما عاشق سرگرمی هستید ، توصیه می کنیم میز و صندلی های غذاخوری خود را در کنار پنجره با بیشترین نور قرار دهید.

اصول طراحی نشیمن به روش پلان باز

چیدمان هوشمندانه مبلمان

چیدمان مناسب مبلمان به عرصه بندی فضا در پلان باز کمک می‌کند .فایده یک فضای بزرگ با نقشه پلان باز این است که همه می توانند هم زمان که به کار خود میرسند در کنار هم وقت بگذرانند.با ایجاد دسترسی مستقیم به فضای حیاط، کودکان می توانند در حالیکه در دید هستند با خوشحالی به بیرون از منزل بروند و هوای تازه بگیرند.

ارتباط با آسمان با استفاده از نورگیر سقفی

زیبایی اتاق نشیمن با طرح باز حس باز بودن فضا است ، فضای روشن و بزرگ همراه با جریان هوا در محیط میتواند بر بهبود روحیه اثر بسطایی داشته باشد. نورگیر راه حل ایده آل برای فضاهای یک طبقه است. در صورت امکان استفاده از نورگیرهای سقفی میتواند احساس سرزندگی و امکان استفاده از زیبایی آسمان را به شما بدهد.

با باغ ارتباط برقرار کنید

در طراحی اتاق نشیمن با پلان باز از پنجره های قدی استفاده کنید تا هم نور بیشتری دریافت کنید و هم ارتباط مستقیمی با فضای سبز حیاط داشته باشید. اینکار باعث یکپارچگی و احساس بزرگتر به نظر رسیدن فضای شما می‌شود. جهت القای احساس یکپارچگی فضای داخلی و خارج از کفپوش همرنگ در دو فضا استفاده کنید .مبلمان را جوری بچینید که بتوانید هم از منظره بیرون لذت ببرید و هم بر بازی بچه ها در حیاط نظارت داشته باشید.

مزایای طراحی پلان باز

یک مبل L شکل انتخاب کنید

برای ایجاد حس صمیمیت و استفاده بیشتر از فضا از مبل L  شکل استفاده کنید. یک گوشه دنج ایجاد کنید و یک قالیچه و میز قهوه را در شکافی که جلوی مبل ایجاد شده قرار دهید تا به شما احساس صمیمیت بیشتری بدهد. برای تقویت بیشتر روحیه و گرم کردن فضا، دیوار این منطقه را با سایه تیره تر از بقیه اتاق استفاده کنید. رنگ دیوار پشت مبل به تقویت بصری و جذابیت بیشتر آن کمک می کند.

مزایای طراحی پلان باز

آن را خانواده پسند کنید

اطمینان حاصل کنید که فضای اتاق نشیمن شما جایی است که همه افراد خانواده از آن لذت خواهند برد.اتاق نشیمن با طرح باز و دنج با تلفیق مبلمان مدرن و سنتی ، فضایی دوستانه و خانوادگی را ایجاد می کند. استفاده ازمیز ناهار خوری از چوب طبیعی با صندلی های مدرن ترکیب زیبایی به شما می‌دهد. استفاده از شومینه فضایی گرم و صمیمی را به وجود می‌آورد . استفاده از آینه به شما کمک میکند که فضای خانه دو برابر آنچه هست به نظر بیاید.

تعادل در رنگبندی

اتاق نشیمن شما به عنوان یکی از اجتماعی ترین فضاهای خانه ، باید زیبا به نظر برسد و عملکرد خوبی داشته باشد. قبل از شروع هر کاری ، کمی وقت بگذارید تا نحوه عملکرد فضا برای شما مشخص شود. آیا این فضا یک پناهگاه آرامش بخش و فضایی سرگرم کننده در مرکز خانواده است؟ یک پالت خنثی به ایجاد احساس راحتی در فضای نشیمن و آشپزخانه کمک می کند.به تعادل در رنگبندی و متناسب به نظر رسیدن همه چیز توجه کنید. طراحی معماری فضای نشیمن با طرح باز ، بخشی اساسی از برنامه های زندگی خانواده را در بر می‌گیرد چرا که تمام فعالیتها در این فضا اتفاق می‌افتد.

با یک رنگ منسجم دو اتاق را به هم پیوند بزنید

در جایی که دو اتاق به هم متصل هستند اما کاملاً باز نیستند ، با رنگ آمیزی متناسب از یک طیف رنگی سایه و روشن ایجاد کنید. یک طرح رنگی خنثی به شما امکان می دهد .همچنین میتوانید تغییرات را با استفاده از لوازم جانبی ایجاد کنید و به هر اتاق شخصیت خاص خود را بدهید بدون اینکه متضاد به نظر برسند. یک فضای باز را به یک منطقه زندگی خانوادگی کاربردی، با مناطق مشخص برای استراحت و نهار خوری تبدیل کنید. فضا را می‌توانید به طور هوشمندانه ای با دو فرش متفاوت و موقعیت مبلمان تقسیم کنید.

مزایای طراحی پلان باز

منبع: idealhome.co.uk

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اینستاگرام نقش شهر ، مفید و متفاوت :

[instagram-feed]

نظرات و تجربیات خود را درباره این مقاله با ما و سایرین به اشتراک بگذارید.

۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.