وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها تسهیلات ارزان قیمت در مسکن ارائه دهند

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۳)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. در صورتی که بخش اول و دوم این مقاله را مطالعه نکرده اید از طریق لینک زیر وارد شوید. بیشتر بخوانید: اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۱) اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش 2)...

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۲)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. در صورتی که بخش اول این مقاله را مطالعه نکرده اید از طریق لینک زیر وارد شوید. اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش 1) سيستم هاي ناوبري فرودگاهها ILS چيست سابقهً پيدايش روشهاي مختلف جهت...

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۱)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. فرودگاه محلي است که براي نشست و برخاست هواپيماها تعيين شده است. در حاليکه فرودگاه هاي کوچک که معمولا با نام هائي ازقبيل aerodrome, airfield ياlanding strip ناميده ميشوند- ممکن است از باندهاي...

اصول طراحی معماری پذیرایی به روش پلان باز

   آیا به دنبال ایده های اتاق نشیمن با طراحی معماری پلان باز هستید؟ زندگی در خانه ای با طرح پلان باز به آرامی به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است ، از یک دفتر خانه در داخل یک اتاق نشیمن گرفته تا یک آشپزخانه. این فضاها باید به خوبی طراحی شده و بتوانند از...

به گزارش بخش خبری سایت نقش شهر به نقل از خبرگزاری ایرنا،

سید البرز حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره جلسه کمیسیون عمران افزود: در جلسه امروز موضوع فصل پنجم طرح جهش تولید در مسکن و شرایط اجاره بها با حضور همکاران وزارت راه و شهرسازی و نماینده بانک‌ها  بحث و بررسی شد.

وی گفت: طبق ماده ۱۷ این طرح، وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی مکلف هستند تسهیلات ارزان قیمت را برای مستاجران،  تامین و منابع لازم را نیز فراهم کند.

نماینده خدابنده ادامه داد: سه تبصره برای این ماده در نظر گرفته شده است. نخست اینکه چه شرایطی باید در نظر گرفته شود؛ ‌دوم مدت تسهیلات و سوم مکلف بودن وزارت راه و شهرسازی برای تدوین آیین نامه نرخ تولید است.

سخنگوی کمیسیون عمران به شرایط مستاجران برای استفاده از تسهیلات اشاره کرد و اظهارداشت:  نحوه اجاره دادن که بر اساس کد رهگیری در اجاره نامه قید شده برای اعطای تسهیلات در نظر گرفته شده است.

حسینی درباره جزئیات مالیات در نقل و انتقالات واحدهای مسکونی و تبصره‌های آن  نیز گفت: با همکاری کمیسیون اقتصادی و کمیسیون عمران مجلس، این طرحی در حال بررسی و کار کارشناسی است. البته برای اخذ مالیات، نوع نقل و انتقالی که واحد مسکونی در سامانه املاک و مستغلات ثبت می کند در نظر گرفته شده است.

وی با ابراز امیدواری برای به ثمر رسیدن این طرح تصرح کرد: قرار شد پس از کارشناسی مناسب قدم‌های خوبی در این باره برداشته شود. زیرا اگر کار کارشناسی صورت نگرید، ‌ ممکن است سرمایه‌ها از بخش مسکن به حوزه‌های دیگر برود.

حسینی خاطرنشان کرد: معتقدیم تغییرات در حوزه مسکن باید به نحوی باشد که سبب حمایت از اقشار کم درآمد کشور شده و از سوداگری در اجاره بها جلوگیری کند. این طرح با همفکری دو کمیسیون عمران و اقتصاد در حال انجام است تا پس از نهایی شدن کلیات و چکش کاری در کمیسیون، تبدیل به قانون شده و اجرایی شود.  

لینک منبع

اینستاگرام نقش شهر ، مفید و متفاوت :

نظرات و تجربیات خود را درباره این مقاله با ما و سایرین به اشتراک بگذارید.

۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.