تجهیزات ایمنی ساختمان و اهمیت استفاده از آن

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۳)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. در صورتی که بخش اول و دوم این مقاله را مطالعه نکرده اید از طریق لینک زیر وارد شوید. بیشتر بخوانید: اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۱) اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش 2)...

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۲)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. در صورتی که بخش اول این مقاله را مطالعه نکرده اید از طریق لینک زیر وارد شوید. اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش 1) سيستم هاي ناوبري فرودگاهها ILS چيست سابقهً پيدايش روشهاي مختلف جهت...

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۱)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. فرودگاه محلي است که براي نشست و برخاست هواپيماها تعيين شده است. در حاليکه فرودگاه هاي کوچک که معمولا با نام هائي ازقبيل aerodrome, airfield ياlanding strip ناميده ميشوند- ممکن است از باندهاي...

اصول طراحی معماری پذیرایی به روش پلان باز

   آیا به دنبال ایده های اتاق نشیمن با طراحی معماری پلان باز هستید؟ زندگی در خانه ای با طرح پلان باز به آرامی به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است ، از یک دفتر خانه در داخل یک اتاق نشیمن گرفته تا یک آشپزخانه. این فضاها باید به خوبی طراحی شده و بتوانند از...

گزارش بخش خبری سایت نقش شهر به نقل از صما:

امروزه اهمیت استفاده از تجهیزات ایمنی ساختمان به قدری از ارزش بسیار والایی برخوردار است که بدون رعایت کردن هر کدام از بخش های و بندهای آن، قطعا کار ساخت و ساز توسط ماموران و مسئولان بازرسی توقف خواهد شد.

به همین جهت برای ادامه و روند کارهای ساخت و سازی و حفاظت از نیروی کار توصیه می شود که تمام نکات مربوط به ایمنی را در ساختمان خود فراهم کرده و سپس کار را شروع کنید تا واقعیت ضرب المثل اول ایمنی و بعد کار به به سرانجام برسد. 

اهمیت استفاده از تجهیزات ایمنی ساختمان

آیا از اهمیت تجهیزات ایمنی ساختمان اطلاعات کافی را در اختیار دارید؟ آیا می دانید که اهمیت استفاده از تجهیزات ایمنی ساختمان چه اثرات مفیدی را می توان به دنبال داشته باشد؟ از شما دعوت می شود که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار ارزنده ای را در خصوص تجهیزات ایمنی ساختمان به دست بیاورید.

امروزه در سراسر جهان و کشورمان شاهد ساخت و سازهای بسیار عظیمی هستیم که بی شک هر کدام از این ساخت و سازها نیاز به برخی از تجهیزات و وسایل ایمنی دارند تا کارکنان به راحتی بتوانند کار خود را انجام دهند. اهمیت جان و ایمنی کارگران در قرن اخیر به قدری اهمیت یافته است که در این خصوص آیین نام ها و مقررات بسیار زیادی وضع و تدوین شده است که کارفرما مجبور به رعایت و اطلاعات از این مقررات هستند.

امروزه نه تنها در ساختمان سازی بلکه ر تمام بخش های صنعت رعایت نکات ایمنی برای حفظ سلامت کارگران از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و کارفرمایان بایستی قبل از شروع کار اقدام به تهیه و استفاده از تمام تجهیزات ایمنی ساختمان داشته باشند تا بتوانند بدون بروز مشکلی از سوی بازرسان ساختمان سازی، کار خود را پیش ببرند.

ایمنی و خرید تجهیزات ایمنی ساختمانی می تواند سهم بسیار زیادی را در کیفیت کار کارگران نیز داشته باشد چرا که آنها در صورتی که خیالشان از ایمنی و سلامت خود راحت باشد بهتر می توانند به کار خود ادامه داده و کارایی خود را نشان دهند. اگر شما نیز از تازه واردان این صنعت هستید می توانید به فراهم کردن تجهیزات ایمنی ساختمان گام اولیه خود را برای یک ساخت و ساز موفق را بردارید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد تجهیزات ایمنی ساختمان در تمام بخش های آن توضیحاتی را به حضورتان ارائه دهیم.

استفاده از ماشین آلات و تجهیزات ایمنی ساختمان

از مهمترین تجهیزات ایمنی ساختمان می توان به ایمنی ماشین آلات مورد استفاده اشاره کرد که کارفرمایان و پیمانکاران بایستی در وهله اول به این امر توجه داشته باشند و از مهمترین خطراتی که می تواند از ماشین آلات به کارگران برسد و بایستی تجهیزات ایمنی ساختمانی را در این خصوص به کار گرفت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خطرات حرارتی
  • خطرات ناشی از ارتعاش
  • خطرات الکتریکی
  • خطرات مکانیکی
  • خطرات ناشی از صدا
  • خطرات ناشی از مواد و اجسام

با پیشگیری ها لازم و خرید تجهیزات ایمنی ساختمان مناسب می توان از بروز اتفاق های ناخواسته و ناگوار جلوگیری لازم را داشته باشیم.

ابزار کار مورد نیاز برای تجهیزات ایمنی ساختمان

ابزار کار ایمن شده و سالم از دیگر مهمترین آیتم های ذکر شده در تجهیزات ایمنی ساختمانی می باشد که پیمانکاران بایستی از صحت کارکرد تمام ابزارهای و دستگاه های کار اطمینان لازم را به دست آورده و سپس نحوه استفاده صحیح از آنها را برای کارگران خود آموزش دهد تا بدون بروز اتفاق ناگواری بتوانند پروژه در دست خود را به نحو احسن به اتمام برسانند. از مهمترین موارد مورد توجه در ایمنی ابزار کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از گاز طبیعی برای برشکاری ممنوع می باشد
  • تمام شیلنگ های استفاده شده بایستی مقاوم و ضد ضربه باشند.
  • کمپرسورهای هوا بایستی داری شیر اطمینان باشند.
  • از سالم ترین و بهترین ابزار آلات برای ساخت و ساز استفاده شود تا ضریب میزان آسیب های وارد شده را کاهش داد.

خرید تجهیزات ایمنی ساختمانی

با توجه به توضیحات ارائه شده در بخش های قبلی اگر شما نیز به دنبال خرید و استفاده از تجهیزات ایمنی ساختمان هستید می توانید تمام اقلام مورد نیاز خود را به راحتی از وب سایت پیش روی خود سفارش داده و در اولین فرصت ممکن اقدام به خرید و استفاده از این تجهیزات داشته باشید. برای خرید کافی است که بر روی اقلام و وسایل مورد نیاز خود را کلیک کرده و آنها را در سبد خرید خود قرار دهید. لازم به ذکر است که همکاران ما در این وب سایت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات مشتریان و مراجعه کنندگان خود هستند و شما می توانید در صورت بروز هرگونه مشکلی سریعا با ما در تماس بوده و اطلاعات را دریافت کنید.

اگر می خواهید بدون بروز اتفاق ناگواری، ساختمان و ساخت و ساز خود را انجام دهید توصیه می نیم که در گام اول اقدام به خرید و تهیه تجهیزات ایمنی ساختمان داشته باشید تا با خیال راحت اقدام به این کار داشته باشید. در صورت رعایت کردن تمام نکات مربوط به ایمنی ساختمان می توانید از جریمه های سنگین ماموران و بازرسان نیز در امان بوده و هزینه های خرید تجهیزات ایمنی ساختمان را جبران نمایید.

لینک منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اینستاگرام نقش شهر ، مفید و متفاوت :

[instagram-feed]

نظرات و تجربیات خود را درباره این مقاله با ما و سایرین به اشتراک بگذارید.

۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.