اصول کلی طراحی ویلا به سبک مدرن

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۳)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. در صورتی که بخش اول و دوم این مقاله را مطالعه نکرده اید از طریق لینک زیر وارد شوید. بیشتر بخوانید: اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۱) اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش 2)...

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۲)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. در صورتی که بخش اول این مقاله را مطالعه نکرده اید از طریق لینک زیر وارد شوید. اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش 1) سيستم هاي ناوبري فرودگاهها ILS چيست سابقهً پيدايش روشهاي مختلف جهت...

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۱)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. فرودگاه محلي است که براي نشست و برخاست هواپيماها تعيين شده است. در حاليکه فرودگاه هاي کوچک که معمولا با نام هائي ازقبيل aerodrome, airfield ياlanding strip ناميده ميشوند- ممکن است از باندهاي...

اصول طراحی معماری پذیرایی به روش پلان باز

   آیا به دنبال ایده های اتاق نشیمن با طراحی معماری پلان باز هستید؟ زندگی در خانه ای با طرح پلان باز به آرامی به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است ، از یک دفتر خانه در داخل یک اتاق نشیمن گرفته تا یک آشپزخانه. این فضاها باید به خوبی طراحی شده و بتوانند از...

اهمیت طراحی خانه غیر از فراهم آوردن سرپناه برای ساکنان در به وجود آوردن محیطی آرام و دلپذیر برای زندگی است. در میان سبک‌های مختلفی که برای طراحی خانه وجود دارد، امروزه خانه و ویلای مدرن مقبولیت و محبوبیت بسیاری یافته است به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به نکات اصلی طراحی ویلای مدرن بپردازیم و شما را با قواعد مهم آن بیشتر آشنا کنیم.در طراحی ویلای مدرن باید دقت کنید که طرح‌ها ساده، واضح و قابل تشخیص باشند. به این معنی که در این نوع طراحی معمولا از اشکال و احجام پایه مانند مربع و مکعب استفاده می‌شود.برای اطمینان از اینکه طراحی ویلای شما به خوبی انجام شده است باید از رنگ‌ها و متریال درست استفاده کنید و خطوط صاف و بدون ابهامی داشته باشید.از بزرگ ترین و پر رنگ ترین ویژگی های سبک مدرن در طراحی ویلای مدرن می توان به حضور سادگی در طراحی ان اشاره کرد. استفاده از خطوط های صاف و بدون شکستگی از دیگر ویژگی های بازر این سبک از طراحی است. در این سبک فقط از وسایل ضروری در دکوراسیون استفاده می شود. و جزئیات غیر ضرووری در طراحی این سبک کاملا حذف می شوند. تا حد ممکن از رنگ های خنثی و تک رنگ در دکوراسیون کردن فضاها استفاده می شود.چیدمان وسایل باید به گونه ای باشد که فضایی را بی جهت اشغال نکند. و تا جای ممکن دکوراسیون و چیدمان وسایل به صورت کاملا کاربردی صورت بگیرد. وجود نظم و ترتیب در فضا ها و چیدمان ها موجب به وجود امدن فضایی خلوت، به دور از شلوغی و استرس و کاملا دلنشین می شود.

جهت سفارش طراحی ویلا توسط مهندسین با تجربه و خلاق با ما در تماس باشید. تماس با ما

فهرست مطالب

اصول اصلی طراحی ویلای مدرن برای ساخت ویلایی زیبا و مدرن

طرح کلی ویلا

اولین اصلی که در طراحی ویلای مدرن باید به یاد داشته باشید توجه به عملکرد است. عملکرد در سبک مدرن حرف اول را می‌زند و شالوده و بنیان طراحی‌های مدرن است. در این سبک مینی‌مالیسم و تکنولوژی نقش اساسی دارند و در واقع استفاده از تکنولوژی جدید در ساخت و ساز مانند به کار بردن اسکلت بتنی، اسکلت فلزی و همچنین پنجره‌های سرتاسری از ویژگی‌های اصلی طراحی مدرن است.

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

عملکرد در طراحی ویلای مدرن

همانطور که اشاره شد عملکرد نقش بسیار مهمی در طراحی ویلای مدرن و اصولا هر نوع طراحی مدرن ایفا می‌کند. به همین دلیل پیش از شروع طراحی باید مشخص کنید که دقیقا به چه نوع فضاهایی نیاز دارید و بر اساس آن به پیش روید. زیبایی و فرم ساختمان در طراحی مدرن درجه دوم اهمیت قرار می‌گیرد.زمانی می‌توان طراحی ویلای مدرن را موفق دانست که همه فضاها به خوبی با نیازهای کاربران مطابقت داشته باشد و بر اساس سبک زندگی و سلیقه آن‌ها طراحی شده باشد.در طراحی ویلای مدرن همه چیز باید کاربردی و عملکردی باشد.

انتخاب صحیح رنگ‌ها

در طراحی‌های مدرن و در اینجا به طور خاص در طراحی ویلای مدرن معمولا از رنگ‌ها به صورت ترکیبی از رنگ‌های خنثی و رنگ‌های غنی و روشن استفاده می‌شود.البته شما بنا به سلیقه خود می‌توانید رنگ‌ها را انتخاب نمایید اما باید دقت کنید که رنگ‌ها در ترکیب با هم به خوبی قرار گیرند و تعادل بصری ایجاد شود.برخی از رنگ‌هایی که بیشتر در طراحی‌های مدرن استفاده می‌شوند و شما نیز در طراحی ویلای مدرن خود می‌توانید از آن‌ها بهره گیرید عبارتند از: سفید، مشکی، نقره‌ای، خاکستری، ذغالی، کرم، قرمز آلبالویی، نارنجی، قهوه‌ای و بسیاری رنگ‌های دیگر.

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

طراحی پنجره‌های ویلا

در بیشتر طراحی‌های مدرن شاهد استفاده از سطوح وسیع شیشه در نمای ساختمان هستیم. شما نیز در طراحی ویلای مدرن خود می‌توانید از پنجره‌های سرتاسری و بزرگ استفاده کنید.این نوع طراحی علاوه بر تامین نور فضاهای داخلی ظاهر مدرنی به ویلای شما خواهند داد.به یاد داشته باشید که در مشخص کردن محل قرارگیری پنجره‌ها به جهت نور مناسب و نوع استفاده از فضا حتما توجه کنید.

بیشتر بخوانید:

کلیه اصول طراحی ویلا

نورپردازی ویلای مدرن

در طراحی ویلای مدرن نورپردازی بنا بسیار مهم است، چرا که احتمالا بسیاری از غروب‌ها و شب‌هایتان را به همراه خانواده در محوطه خواهید گذراند و از هوای تازه و محوطه‌سازی ویلا لذت خواهید برد.استفاده از انواع چراغ‌ها، شامل چراغ‌های سقفی و دیواری، نورهای نقطه‌ای و همچنین نورپردازی کف در یک ویلای مدرن به شدت توصیه می‌شود.

خصوصیات ویلای مدرن

• احترام گذاشتن به محیط زیست و طبیعت و محیط پیرامون ویلا

• به وجود اوردن احساس ارامش در فضاهای داخلی ویلا

• وجود سادگی، خالص بودن و روشن بودن فضاهای طراحی شده

• به وجود اوردن احساس خلوت و تنهایی و همچنین تعلق خاطر به ویلا

• احساس خاطره انگیز بودن فضاهای طراحی شده

• توجه کامل به سادگی و نور گرایی بودن بنا

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

مزایای طراحی ویلا مدرن

خلاقیت در طراحی

در این سبک از طراحی ویلا عناصر معماری به گونه دیگری تعریف و تفسیر میشوند.به عنوان مثال تقارن به تعادل تغییر شکل پیدا می کند.این مساله کمک می کند تا معمار فارغ از دغدغه های حفظ فرم، بر روی عملکرد فضا با بهترین تناسبات ممکن تمرکز کند.بنابر این در طراحی پلان ویلا ی مدرن، معمار از آزادی و ابتکار عمل بیشتری برخوردار است.به همین علت در ویلا های به سبک مدرن فضاهای پرت و بدون استفاده به شکل چشمگیری کاهش پیدا می کند.

نورگیری بهتر

در طراحی ویلای مدرن توجه ویژه ای به بهره گیری از نور طبیعی می شود.در این سبک نورگیری به ایجاد پنجره های بزرگ در جبهه جنوبی بنا محدود نمی شود.پنجره در سبک معماری مدرن در هر وجهی از ساختمان به کار می رود، اما با ابعاد مختلف.تفاوت ابعاد در پنجره ها به دلیل کنترل حریم خصوصی و جلوگیری از نور زدگی در ساختمان ها ایجاد می شود.همانطور که وجود پنجره های بزرگ به کاهش انرژی های مربوط به روشنایی می شود.از طرفی نیز ممکن است باعث افزایش دریافت انرژی گرمایی خورشیدی شود.بنابراین آگاهی و تسلط معمار به مباحث انرژی در ساختمان بسیار مهم است.

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

 امکان گسترش در آینده

برنامه توسعه در هر ساختمانی باید مورد توجه قرار گیرد.جمعیت خانواده ها در طول زمان افزایش پیدا می کند، پس فضاهای مورد نیاز در ویلا نیز افزایش پیدا کند.در طراحی ویلا مدرن این امکان به راحتی برای مالک فراهم است، تا با کمترین اثر بر روی فرم ویلای اصلی، بناهای پیرامونی احداث کند.به عنوان مثال همانطور که در بالا اشاره شد، متکی نبودن این سبک به تقارن این امکان را فراهم می کند تا گسترش بنا در هریک از جبهه های اصلی، زیبایی نمای ظاهری را با چالش رو برو نکند.

طراحی زیبا و دلپذیر در ویلاهای مدرن

یک ویلای مدرن، حاصل تعادل بین طراحی، بهره وری عملکردی و زیبایی در کل است نه فقط اجزا.هدف اصلی طراحی در نمای ویلاهای مدرن، خلق یکپارچه ی ارزش های زیبایی شناختی و پرهیز از ساختار های غیر ضروری است.به خاطر داشته باشید که ممکن است سالیان زیادی را در این ویلا زندگی کنید، پس بسیار مهم است تا زیبایی فارغ از تزئییات و در ارزش های زیبایی شناسی ایجاد شود.

ویلای مدرن دوست دار محیط زیست

سبک طراحی ویلای مدرن توجه بسیار زیادی به انرژی در ساختمان و بهره وری محیطی دارد.پس انتخاب مصالح، عایق ها یک فرآیند روش مند بوده و تنها سلیقه در آن دخیل نیست.استفاده حداکثری و بازتولید انرژی یکی از اهداف این سبک می باشد.بهره گیری صحیح انرژی شامل ایجاد صحیح جریان هوا، صرفه جویی در مصرف آب، کاهش مصرف انرژی برای روشنایی و غیره نیز می شود.بدین گونه هست که ما به عنوان معمار و شما به عنوان مالک می توانیم با استفاده اصولی از سبک های معماری صحیح به حفظ سیاره زمین و کشورمان کمک کنیم.

خصوصیات ویلا به سبک مدرن

درک بصری طراحی ویلا مدرن برای چشم بسیار آسان است.این ویلاها دارای سادگی ای هستند که فهم آن برای بیننده بسیار آسان می کند. در این ویلاها هیچ چیزی برای قضاوت نمی یابید.در طراحی ویلا مدرن هیچ رد پایی از زمان، مکان و حتی باورهای شخصی و اعتقادات نیست.هیچ چیزی به جز اصول زیبایی شناسی بصری مانند: تعادل، ایستایی، توازن، تناسب، ترکیب رنگ های چشم نواز در آن نخواهید یافت.دلایل زیبایی ویلای شما نیازی به مخفی شدن در پشت تزئینات را ندارند و جسارت، به روز بودن و لوکس بودن سبک زندگی صاحبخانه را فریاد می زنند.یک صداقت و روراستی خاصی در طراحی ویلا مدرن وجود دارد که ویلای شما را به خانه ای قابل اعتماد و صمیمانه تبدیل می کند.هیچ فریبی در کار نیست و هیچ چیزی برای پنهان کردن وجود ندارد.هر چیزی که در طراحی ویلا مدرن مشاهده می کنید تعمدی و حساب شده است.مانند همه طراحی ما همه چیز دارای یک دلیل محکم و منطقی است.هیچ المانی برای اینکه چیزی را به رخ بکشد بکار نرفته و همه چیز همان چیزی است که هست.

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

عدم پیچیدگی در طراحی حجمی ویلا

طراحی ویلا مدرن تسکین دهنده و با طراوت است.ما در دنیایی زندگی میکنیم که هر روزه به پیچیدگی های آن افزوده می شود.در طراحی ویلا مدرن هیچ عنصر پیچیده ای وجود ندارد.هرچیزی که در یک ویلای مدرن مشاهده می کنید تنها جزو ضروریات و المان های اولیه از یک خانه هستند.این ها چیزی نیستند به جز دیوارها، سقف، کف و درب و پنجره.آیا در دنیای پر از پیچیدگی، پر از رنگ و فریب چیزی به اندازه یک ویلای ساده می تواند دعوت کننده، آرامش بخش و تسکین دهنده باشد؟

بی زمانی در سبک مدرن

طراحی ویلا مدرن بی زمان است و تاریخ مصرف نداردنگاهی به ساختمان های ده سال پیش بی اندازید، نه تنها کهنگی بر چهره شان نشسته است.بلکه تزئییناتی را مشاهده می کنید که حاضر نیستید در ویلای جدیدتان به کار ببرید.هر آرایه و تزئینی بیانگر دوره زمانی مشخصی است که ویلاهای مدرن عاری از آن هستند.اما نگاهی ساختمان ها و ویلا های مدرن درهه ۴۰ یا ۵۰ بی اندازید.با چند سطل رنگ و کمی نظافت نما به ویلای نوساز تبدیل خواهند شد.این بی زمانی خاصیت طراحی ویلا مدرن است.در طراحی اینگونه ویلاها هیچ تزئییناتی که نشان دهنده برهه زمانی مشخص باشد وجود ندارد و تنها اصول معماری و زیبایی شناسی است که در یک ویلا مجلی شده است.

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

عدم پیچیدگی در پلان

پلان ویلا های مدرن آسانتر درک می شوندنقشه ویلاهای دارای ارتباطات منطقی و بدیهی هستند.فرم ویلاهای مدرن خالص هستند، پروفایل بام ساده است.متریالها و جزئیات به نحوی کنار هم ترکیب می شوند تا پیچیدگی ها به حداقل برسند.ذهن به آسانی ارتباط چنین ویلاهایی را درک می کند و چیزی برای اضطراب ناشی عدم شناخت وجود ندارد.پس تجربه حضور در چنین ویلایی عاری از هرگونه تنش ناشی از عدم شناخت خواهد بود.

اقتصادی بودن

اگر به درستی طراحی شود و از اصول روز ساخت نظیر تکنیک های مدیریت پروژه و ساخت، مدیریت بودجه و هزینه و … که ما استفاده می کنیم می توان یک ویلای مدرن ساخت که در عین به روز و لوکس بودن هزینه هایی به مراتب پایین تر از ویلاهای مشابه در سبک های دیگر ساخت.هندسه خالص، دوری از تزئینات نخ نما و هزینه تراش فرصت های زیادی برای طراحی و ساخت یک ویلای باشکوه و در عین حال کم هزینه را فراهم می آورد و تنها نیازمند دانش یک گروه معماری کاربلد مانند ماست. علاوه بر مسائل عنوان شده ویلا مدرن به هزینه های تعمیر و نگهداری بسیار پایین تری نیازمند است.این ویلا ها به نحوی طراحی می شوند که انرژی کمتری در حین ساخت مصرف کنند و علاوه بر آن تأثیر به مراتب کمتری بر روی محیط زیست می گذارند.

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

راحتی در تغییر چیدمان

یکی دیگر از مشخصه های طراحی ویلا مدرن، پلان آزاد است.اصلی که توسط لوکوربوزیه برای نخستین بار معرفی شده است.پلان آزاد به معنی وجود حداقل دیوار در داخل ساختمان است.این ویژگی مهم یک امتیاز بزرگ محسوب می شود برای کسانی که به ایجاد تغییر در دکوراسیون ویلای شان علاقه مند هستند.به راحتی میتوان چیدمان داخلی فضا را تغییر داد محل مبل ها، تلوزیون، نشیمن را به راحتی هرچه تمام تر عوض کنید و بدون هیچ هزینه اضافه ای یکنواختی را از بین ببرید.

طراحی گیرا

در هر نمایی، هر بنایی یا جامع تر بگوییم هر تصویری پیامی نهفته است. ما معتقدیم طراحانی برترند که به خوبی زبان بصری و پیامی که هر عنصر بصری دارد مسلط باشند.عناصر بصری این پیام را به چشم بیننده منتقل می کند.باز هم یک خصوصیت دیگر که از سادگی ویلاهای مدرن ناشی می شود پا به میان میگذارد.سادگی بصری باعث حذف عوامل مزاحم پیام های بصری می شوند و باعث می شوند تا پیام های ارسال شده از بنا قدرت و اثرگذاری بیشتری در بیننده ایجاد کند.پس پیام اثر معماری به سادگی و با قدرت هرچه بیشتر بدون هرگونه مزاحمتی در بیینده نفوذ کرده و بیننده را تحت تأثیر خود قرار می دهد.

طراحی هوشمند در طراحی ویلای مدرن

طراحی ویلای مدرن توسط طراحان و سازندگان باید با رعایت تمام مراحل مربوط به بهره وری انرژی صورت پذیرد تا سازندگان و کارگزاران فرعی بتوانند این مراحل را به صورت مؤثر طبق طراحی ویلای مدرن انجام دهند. پارامترهای طراحی چندگانه وجود دارند که سازندگان باید از طراحان بخواهند تا توجه خاصی را به آنها داشته باشند.در نظر بگیرید که چگونه محیط زیست محلی برای ایجاد ویلا انتخاب شده است. در واقع آب و هوای آن منطقه در طراحی ویلای مدرن که قرار است صورت بگیرد موثر است. سطوح عایق، شدت هوای، استراتژی های کنترل رطوبت، فرصت های نور روز، و بسیاری از عناصر طراحی دیگر، باید در طراحی در نظر گرفته شود.

مدلسازی انرژی در طراحی ویلای مدرن

در طراحی ویلای مدرن از مدلسازی انرژی استفاده کنید. در مرحله طراحی، استفاده از انرژی خانه باید با استفاده از نرم افزار مدل سازی انرژی برای اطمینان از اینکه از انرژی خالص می توانید استفاده کنید باعث می شود تا عملکرد ساختمان و هزینه ساخت و ساز را تعادل سازد. مدلسازی انرژی در طراحی ویلای مدرن تنها برآوردی را از انرژی فراهم می کند.مدلسازی انرژی به تعیین نقطه ای که در کارایی هزینه مؤثر است می پردازد و اینکه چه ترکیبی از اقدامات صرفه جویی در انرژی به بالاترین میزان پس انداز کمک می کند را در نظر می گیرد.به همین منظور در طراحی ویلای مدرن مهم شمرده می شود. تقریبا غیرممکن است که هزینه خالص انرژی های مختلف دقیقا مشخص شود، زیرا در طول زمان دارای درجه بندی متفاوت متفاوت است.

عایق بندی ویلا در طراحی ویلای مدرن

در طراحی ویلای مدرن مسئله فوق العاده مهم عایق بندی ویلا می باشد. عایق بندی راهبرد مقرون به صرفه برای ذخیره انرژی می باشد. مدل سازی انرژی، همانطور که در مرحله بالا ذکر شد، می تواند به شما در بهبود سطح عایق برای سقف، دیوارها و کف های ویلا کمک کند. در طراحی ویلای مدرن پنجره ها به صورت دوجداره طراحی و نصب می شوند، که در فصل های گرم از خروج سرما و در فصل ها سرد از خروج گرما جلوگیری کند. فن آوری پنجره به سرعت در زمینه طراحی ویلای مدرن در حال بهبود است. در بعضی شرایط آب و هوایی، ممکن است پنجره های پیشرفته دو جداره باشند، در حالی که در شرایط دیگر ممکن است پنجره های سه جداره برای ویلا انتخاب شوند.

روشنایی مناسب در طراحی ویلای مدرن

صرفه جویی در مصرف انرژی برای روشنایی، در حالی که بهینه سازی نور برای ساکنان، باید در نظر گرفته شود یک ویژگی مهم در طراحی ویلای مدرن است. چراغ های LED مناسب برای طراحی ویلای مدرن هستند. آنها انرژی بیشتری نسبت به CFL ها دارند که جیوه ندارند. علاوه بر این، آنها می توانند نیازهای مختلف نور را از نور سفید بسیار روشن به نور نرم و گرم برآورده کنند. انتخاب چراغ های مناسب برای ا طراحی ویلای مدرن ، مکان یابی چراغ ها به طور استراتژیک و استفاده از نور طبیعی به طور موثر ممکن است و به طرز چشمگیری می تواند انرژی مصرفی ویلا را کاهش دهد.

طراحی ویلای مدرن و انتخاب لوازم الکترونیکی با کارایی بالا

در یک ویلا، تنها بیش از ۴۰٪ از مصرف انرژی به دلیل گرمایش و خنک کننده صورت می گیرد، بنابراین، انتخاب لوازم انرژی کارآمد و مدیریت بار الکترونیکی ضروری است. به دلیل اتلاف انرژی غیرقابل پیش بینی ناشی از لوازم داخل ویلا، در طراحی ویلای مدرن سعی می شود از جایگزین های مناسب استفاده شود. برای مثال خشک کن های استاندارد الکتریکی مقدار قابل توجهی انرژی را صرفه جویی می کنند. مثال دیگر ماشین ظرفشویی است. ماشین ظرفشویی از یک برندهای معتبر با صرفه جویی در مصرف انرژی کمک شایانی به شما در صرفه جویی انرژی و هزینه میکند. در انتها نحوه استفاده از وسایل ویلا میتواند تاثیر زیادی داشته باشد. ممکن است به علت ناآگاهی و عدم درست استفاده از وسایل، انرژی بیشتری را مصرف کنند.

استفاده از خورشید به عنوان انرژی های تجدید پذیر در طراحی ویلای مدرن

در طراحی ویلای مدرن ازپانل های فتوولتائیک خورشیدی (PV) که به شبکه متصل هستند استفاده می شود، که در حال حاضر به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین انرژی تجدید پذیر برای یک ویلا، ارائه می شود. آنها می توانند تمام نیازهای انرژی یک خانه را شامل سیستم های نورپردازی، گرمایش و خنک کننده را پوشش دهند. با این حال، آنها گرانترین اجزای ویلا هستند. اما در طراحی ویلای مدرن استفاده یک بار از پانل ها برای صرفه جوی در انرژی طولانی مدت به کار گرفته می شود.

موارد دیگری مانند انتخاب تهویه مناسب، تجیزات گرمایشی و خنک کننده، سطح امنیت ویلا و … وجود دارد که در طراحی ویلای مدرن در نظر گرفته می شود. طراحی ویلای مدرن مجموعه ای از انتخاب هاو طراحی ها می باشد که در حین زیبا و شیک بودن از نظر هزینه و مالی مقرون به صرفه بوده و بتواند زیبایی و راحتی ویلا را بالا ببرد.

ویژگی های دکوراسیون داخلی ویلای مدرن

• برای کف پوش های ویلا در طراحی ویلای مدرن از مصالح طبیعی استفاده کنید. پارکت های از جنس چوب، از مصالح طبیعی هستند که به عنوان کف پوش در ویلاها به سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. و موجب تعادل کف پوش ها در کنار رنگ های موجود در دکوراسیون داخلی می شوند. یکی دیگر از مصالح پر کاربرد کف پوش در طراحی ویلای مدرن استفاده از سرامیک ها است.

•از تو رفتگی و بیرون امدگی اضافی در طراحی داخلی جدا خودداری شود. و تا حد ممکن از خطوط صاف و فضاهای فاقد شکستگی در طراحی ویلای مدرن استفاده شود.

•استفاده از مبلمان ساده و زیبا می تواند فضای داخل ویلا را به سمت طراحی ویلای مدرن سوق دهد. استفاده از وسایل های تزئینی را تا حد ممکن محدود کنید.

•برای استفاده از وسایل تزئینی مانند چراغ خواب ها، نرده ها، دستگیره کابینت ها و کلید پریز های برق معمولا از وسایل درخشان با رنگ های سیلور استفاده می شود.

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

•برای طراحی ویلای مدرن و استفاده از سبک مدرن در طراحی داخلی از رنگ های خنثی استفاده کنید. به دلیل ویژگی سادگی در این سبک، استفاده از رنگ های خنثی یکی از بهترین گزینه ها است. از طرح های شلوغ استفاده نکنید. و وسایل را به صورت تک رنگ مورد استفاده قرار دهید. برای اینکار می توانید از رنگ طوسی برای مبل ها استفاده کنید. و از کوسن های سفید برای ان استفاده کنید.

•از انجایی که فضاهای پر از وسایل و شلوغ موجب ایجاد استرس در افراد می شود. و با طراحی ویلای مدرن کاملا در تضاد است. سعی کنید از تعداد وسایل مورد نیاز ضروری در طراحی فضا ها و در معرض دید استفاده کنید.

•از یک تضاد در مرکز دید استفاده کنید. به طور مثال در بالش های رنگی در کنار تلویزیون، در مقابل رنگ طوسی و خنثی مبل ها استفاده کنید. و یا در بالای مبل ها از یک تابلوی نقاشی با رنگ های جیغ استفاده کنید.

•در طراحی ویلای مدرن، طراحی پلان ها کاملا به صورت باز و به شکل های با ثبات مانند مستطیل و مربع صورت می گیرد. اینگونه فضا ها بسیار بزرگ تر از اندازه واقعی خود دیده می شوند.

•به طور مثال در طراحی ویلای مدرن معمولا اتاق مهمان در کنار اشپزخانه قرار می گیرد. تا در هنگام استفاده از ان احساس معذب بودن در فرد به وجود نیاید. و یا اینکه اشپزخانه با استفاده از یک در مجزا به حیاط متصل می شود.

ویژگی های نما در طراحی ویلای مدرن

از انجایی که ویلا ها بیشتر از فضاهای بسته، دارای فضاهای نیمه باز و باز هستند. از بازشو های بزرگ در ورودی ها استفاده می شود. تا ارتباط فضای داخلی و طبیعت قطع نشود. طرحی پلان و فرم مناسب در جذابیت نمای بیرونی ویلا کاملا تاثیر گذار است. به طور کلی اینگونه می توان بیان کرد. که هر چه فرم ویلا جذاب تر طراحی شود. نماهای ویلا نیز جذاب تر خواهند بود.

در نمای ویلا از یک جنس و رنگ مصالح استفاده می شود. که با توجه به اقلیم منطقه باید ان را انتخاب کرد. با توجه به بافت منطقه و خطوط اسمان باید نما را طراحی کرد. برای ساخت نما بهتر است از مصالح با کیفیت و مقاوم استفاده شود. معمولا در طراحی ویلای مدرن از نماهای تماما سفید و پنجره های قدی استفاده می شود. از مهمترین موارد در طراحی ویلای مدرن و نمای ان توجه ویژه به نور پردازی بنا است.

به طور مثال در طراحی ویلای مدرن از پنجره هایی با ارتفاع زیاد استفاده می شود. و به عنوان نقطه ای مرکزی، پنجره ها به صورتی قرار می گیرند که، بیشترین دید کامل را بر روی باغ و یا فضای سبز ویلا داشته باشند.

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

درطراحی نمای بیرونی ویلای مدرن باید اصول زیر را رعایت کنید؛

رعایت هماهنگی رنگ ها در نما

اگر از رنگ های مناسبی در طراحی نمای ویلای مدرن استفاده نشود کیفیت بصری ویلا کاهش می یابد، به همین دلیل انتخاب رنگ های مناسب در طراحی نمای بیرونی مدرن اهمیت خیلی زیادی دارد و باید با سایر عناصر هم خوانی داشته باشد.

حفظ سادگی در نمای ویلا

یکی از اصولی که باید در طراحی نمای بیرونی ویلای مدرن رعایت کنید حفظ سادگی و خوانایی آن است، بنابراین پیچیدگی زیاد آن باعث می شود جزئیات به کار رفته در نمای خارجی دیده نشود همچنین زیبایی آن را از بین می برد، پس هرچه نما ساده تر طراحی شود روی کیفیت آن تأثیر بیشتری می گذارد.

هماهنگی عناصر به کار رفته در طراحی نمای بیرونی

در تمامی عناصری که برای طراحی بیرونی ویلا در نظر گرفته می شود باید پیوستگی وجود داشته باشد طوری که به یک شکل باشند و از اجزای پراکنده تشکیل نشود، به همین دلیل باید تحت نظر یک شکل کلی طراحی شود.

نور پردازی نمای ویلا در طراحی مدرن

نورپردازی نمای خارجی ویلا اهمیت خیلی زیادی دارد چراکه نورپردازی باعث می شود ویلا در شب زیبایی خودش را حفظ کند و دیدنی تر شود، در نور پردازی هدف این است که ابتدا ویلا به چشم بیاید بعد نور پردازی به کار رفته در آن.

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

نمونه ای از طراحی ویلای مدرن

منابع:rastaoffice.com-eh-co.ir-decodarkoob.com-rajanews.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اینستاگرام نقش شهر ، مفید و متفاوت :

[instagram-feed]

نظرات و تجربیات خود را درباره این مقاله با ما و سایرین به اشتراک بگذارید.

۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.