موزه معماری و طراحی جایگزین گوگنهایم در هلسینکی می‌شود / اختصاص بخشی از بودجه عبور از کرونا فنلاند به ساخت موزه

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۳)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. در صورتی که بخش اول و دوم این مقاله را مطالعه نکرده اید از طریق لینک زیر وارد شوید. بیشتر بخوانید: اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۱) اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش 2)...

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۲)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. در صورتی که بخش اول این مقاله را مطالعه نکرده اید از طریق لینک زیر وارد شوید. اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش 1) سيستم هاي ناوبري فرودگاهها ILS چيست سابقهً پيدايش روشهاي مختلف جهت...

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۱)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. فرودگاه محلي است که براي نشست و برخاست هواپيماها تعيين شده است. در حاليکه فرودگاه هاي کوچک که معمولا با نام هائي ازقبيل aerodrome, airfield ياlanding strip ناميده ميشوند- ممکن است از باندهاي...

اصول طراحی معماری پذیرایی به روش پلان باز

   آیا به دنبال ایده های اتاق نشیمن با طراحی معماری پلان باز هستید؟ زندگی در خانه ای با طرح پلان باز به آرامی به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است ، از یک دفتر خانه در داخل یک اتاق نشیمن گرفته تا یک آشپزخانه. این فضاها باید به خوبی طراحی شده و بتوانند از...

به گزارش بخش خبری سایت نقش شهر ،سرویس معماری هنرآنلاین: موزه معماری و طراحی هلسینکی مبلغ ۶۰ میلیون یورو به عنوان بخشی از بودجه تکمیلی ۱.۳ میلیارد یورویی دولت این کشور را برای کمک در جهت بهبودی شرایط فرهنگی شهروندان این کشور دریافت خواهند کرد.

این موزه جدید که قرار است در بندر جنوبی هلسینکی ساخته شود، به مکانی ترکیبی از موزه معماری و طراحی فنلاند هلسینکی بدل می‌شود.

ریتا هایزکانن (Reetta Heiskanen) مدیر موزه معماری فنلاند و یوکا ساولائین (Jukka Savolainen) مدیر موزه طراحی هلسینکی، درباره ساخت این موزه جدید گفته‌اند: “این تصمیم مهمی است که دولت در جهت تحقق ساخت موزه جدید معماری و طراحی فراهم کرده‌ است. در این موزه‌، ما تلاش می‌کنیم تا نقش خود را در بازسازی فنلاند پس از بحران کرونا که همه را تحت تأثیر قرار داده، بازی کنیم. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا این موزه به مکانی برای همه تبدیل شود.”

مدیران موزه معماری فنلاند و موزه طراحی هلسینکی امیدوارند که این موزه جدید با شتاب چندین پروژه فرهنگی پر بازدید که در سال‌های اخیر در هلسینکی به پایان رسیده‌اند، ساخته شود.

هایزکانن و ساولائین به دیزین گفتند: “اخیراً فنلاند رونق خوبی در زمینه موزه داشته؛ همچنین کتابخانه مرکزی جدید هلسینکی با استقبال خوبی از سوی مخاطبان روبرو شده است و اکنون زمان آن رسیده است که یک موزه جدید از معماری و طراحی ایجاد کنیم.”

اگرچه جهان شیوع یک بیماری هم‌گیر را تجربه می‌کند، اما هایزکانن و ساولائین معتقدند که این زمان مناسبی برای تأسیس این نهاد فرهنگی جدید است. آنها گفتند: “هسته اصلی موزه جدید این است که تفکر طراحی را برای همه در دسترس قرار دهد. مشکلات جهانی در جامعه امروز نیاز به انواع جدیدی از راه‌حل‌ها دارد و ما به شدت بر این باوریم که این موزه جدید می‌تواند سهمی فعال داشته باشد تا همه را قادر سازد راه‌حل‌های جدیدی برای آینده، ارائه دهند.”

از نظر  این دو مدیر، مرحله بعدی پس از ساخت موزه بحث‌های مشترک با وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ و شهر هلسینکی است که برای پیشبرد هرچه بیشتر پروژه به سمت ایجاد سازمان پروهشی اقدام کنند.

بنا به گفته نمایندگان موزه معماری و طراحی، این موزه جدید در سال ۲۰۲۵ برای عموم افتتاح خواهد شد و در مرحله بعدی برای توسعه آن با دولت‌های ملی و ایالتی گفتگو خواهند کرد.

در حال حاضر موزه معماری فنلاند و موزه طراحی هلسینکی در دو ساختمان قدیمی قرن نوزدهمی قرار دارند که در منطقه کارتین کاوپونکی (Kaartinkaupunki) این شهر در کنار یکدیگر قرار دارند. این دو ساختمان از بندر جنوبی هلسینکی، جایی که قرار است موزه جدید معماری و طراحی در آن ساخته شود، فاصله زیادی دارند.

اگرچه هنوز به صورت رسمی سایتی برای ساختمان جدید موزه معماری و طراحی مشخص نشده است، اما بحث ساخت این موزه در مکانی که پیش از این برای ساخت موزه گوگنهایم هلسینکی پیشنهاد شده بود و دولت فنلاند از تأمین بودجه برای ساخت آن در سال ۲۰۱۶ خودداری کرد؛ به عنوان مکان پیشنهادی صحبت به میان آمده است.

 

از : هنر آنلاین – لینک منبع

اینستاگرام نقش شهر ، مفید و متفاوت :

[instagram-feed]

نظرات و تجربیات خود را درباره این مقاله با ما و سایرین به اشتراک بگذارید.

۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.