تامین مسکن محرومان وظیفه قانونی و مسئولیت اجتماعی وزارت راه و شهرسازی است/ ۳۵۰۰کیلومتر راه روستایی تا پایان دولت آماده و آسفالت می‌شود/احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکن محرومان با همکاری سازمان بسیج

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۳)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. در صورتی که بخش اول و دوم این مقاله را مطالعه نکرده اید از طریق لینک زیر وارد شوید. بیشتر بخوانید: اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۱) اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش 2)...

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۲)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. در صورتی که بخش اول این مقاله را مطالعه نکرده اید از طریق لینک زیر وارد شوید. اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش 1) سيستم هاي ناوبري فرودگاهها ILS چيست سابقهً پيدايش روشهاي مختلف جهت...

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۱)

در این مقاله به بررسی اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه خواهیم پرداخت. فرودگاه محلي است که براي نشست و برخاست هواپيماها تعيين شده است. در حاليکه فرودگاه هاي کوچک که معمولا با نام هائي ازقبيل aerodrome, airfield ياlanding strip ناميده ميشوند- ممکن است از باندهاي...

اصول طراحی معماری پذیرایی به روش پلان باز

   آیا به دنبال ایده های اتاق نشیمن با طراحی معماری پلان باز هستید؟ زندگی در خانه ای با طرح پلان باز به آرامی به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است ، از یک دفتر خانه در داخل یک اتاق نشیمن گرفته تا یک آشپزخانه. این فضاها باید به خوبی طراحی شده و بتوانند از...

به گزارش بخش خبری سایت نقش شهر به نقل از وزارت مسکن و شهرسازی ،

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری برای رفع محرومیت‌زدایی با سازمان بسیج مستضعفان در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی، گفت: در وزارت راه و شهرسازی اقدامات در دو محور به شکل متوازن دنبال می شود که یکی از آنها بر توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در بخش ملی و بین المللی مرتبط است و محور دوم پروژه هایی هستند که از جنس محرومیت زدایی به شمار می روند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در هر دوم محور تمامی ظرفیت های ملی را به کار گرفتیم و بیش از گذشته آنها را ادامه خواهیم داد. در موضوع محرومیت زدایی در بخش مسکن و توسعه و اصلاح زیرساخت ها با بسیج سازندگی، همکاری هایی آغاز شده است که در قالب این تفاهم نامه آنها را دنبال خواهیم کرد.

عضو کابینه دولت دوازدهم بر داشتن باور برای انجام کارهای بزرگ و ماندگار تاکید کرد و گفت: رفع دغدغه های مردم به ویژه در دوردست ها که دچار محرومیت هستند وظیفه ماست و دراین راستا گام برمی داریم.

اسلامی تصریح کرد: تامین مسکن محرومان مسئولیت فردی و اجتماعی و همچنین قانونی و سازمان ما در وزارت راه و شهرسازی است که در تفاهم نامه با سازمان بسیج تلاش خواهیم کرد تا بخشی از آنها به انجام برسد.

وی بر حذف پدیده حاشیه نشینی در کشور تاکید کرد و توضیح داد: در نظر است تا در پرتوی همکاری‌های مشترک، اتمام حاشیه‌نشینی را اعلام کنیم. برنامه دوسالانه‌ای برای اجرای این تفاهم نامه پی ریزی شده و مناطق حاشیه نشینی که شناسایی شده همه در دستور بازسازی و بهسازی قرار گرفته است. تلاش خواهیم کرد تا ساکنان مناطق حاشیه نشین بتوانند واحدهای مسکونی مناسب با شان و منزلت اجتماعی ایرانیان داشته باشند که این موضوع یکی از بخش های مهم این تفاهم نامه است. در این خصوص بسیج سازندگی با حمایت و فرماندهی سردار سلیمانی ایفای نقش خواهد کرد.

اسلامی بخش دیگر این تفاهم نامه را به توسعه راه های روستایی مرتبط دانست و تاکید کرد: در مناطق محروم کارهای زیادی در گذشته از اول انقلاب تا کنون انجام شده است. باید کاری کنیم که روستاییان با توجه به شرایطی که به وجود آمده و تسهیلاتی که دولت برای مناطق محروم در نظر گرفته و امکاناتی که برای کارآفرینی و اشتغال در روستاها پایه ریزی شده، زیرساخت‌های روستایی گسترش یابند و روستاییان زندگی راحت تری داشته باشند.

وی تاکید کرد: باید زیرساخت های روستایی، متناسب با نیاز روستاها و روستاییان گسترش یابد و در این راه، اولویت با روستاهای محروم است.

اسلامی توضیح داد: نقشه توسعه مناطق محروم و راه های روستایی برای تحقق عدالت منطقه ای تهیه شده است. سال گذشته در مردادماه در حضور رییس جمهور قول دادیم تا ۲۰۰۰ کیلومتر را به راه روستایی کشور بیفزاییم که با عنایت خداوند و تلاش همکاران وزارت راه و شهرسازی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از مرداد ۹۸ تا مرداد ۹۹، ۲۴۵۰ کیلومتر راه روستایی آماده شد.

وی تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد تا پایان دولت ۳۵۰۰ کیلومتر راه روستایی آماده و آسفالت کنیم که این نهضت آغاز شده است که با ورود سازمان بسیج در چند استان شاخص که نیاز به کار گسترده ای است این ۳۵۰۰ کیلومتر حتما آماده و آسفالت خواهند شد.  در تلاش هستیم تا عقب ماندگی ها و اختلاف هایی که روستاهای محروم با شاخص هایی کشوری در برخی مناطق دارند از بین برود و عدالت برخورداری در مناطق ایجاد شود.    

لینک منبع

اینستاگرام نقش شهر ، مفید و متفاوت :

[instagram-feed]

نظرات و تجربیات خود را درباره این مقاله با ما و سایرین به اشتراک بگذارید.

۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.